حسن میلانی

حسن میلانی

  • milani_qom@yahoo.com

پرسش و پاسخ

اینجانب حسن میلانی در سال 1338 در خانواده‌ای مذهبی در شهرستان نیشابور متولد شدم. قبل از انقلاب در سال آخر دبیرستان به خاطر علاقه شدید به علوم اهل البیت علیهم السلام وارد حوزه علمیه قم شدم.

پس از طی دوره مقدمات، دوره سطح را از محضر آقایان آیات پایانی، اعتمادی، ستوده، مدرس افغانی، اشتهاردی، حجتی زاده، کافی اصفهانی، مروج الشریعه، سبط الشیخ و... استفاده نمودم.

در درس‌های خارج حضرات آیة الله وحید خراسانی، آیة الله بهجت، آیة الله شیخ هاشم آملی، آیة الله اسماعیل پور شرکت کرده و بهره برده‌ام.

هم زمان، علاوه بر دروس فقه و اصول و کلام، اهتمام جدی و دائمی به تدریس و  تدرس و مباحثه کتب عقاید و معارف و متون مکتب وحی، و مطالعه و تحقیق در قرآن و روایات اهل البیت علیهم السلام تحت اشراف مستقیم حضرت آیت الله بهجت و برخی اساتید دیگر داشته‌ام که به فضل خداوند تبارک و تعالی اسباب تدوین متونی اساسی و عمیق و جامع و بدیع در مباحث علوم الهی و توحیدی شده است.

در برخی مدارس و مؤسسات نیز تدریس داشته، و گاهی عضو هیئت علمی، و گاهی مسؤول هیئت علمی گروه فلسفه و کلام و عقاید و معارف آنها بوده‌ام. اما کار اصلی این جانب اشتغال به تدریس سطح و خارج عقاید و معارف و کلام و فلسفه و عرفان و مبانی سیر و سلوک، و تدریس تفسیر قرآن کریم و توحید مرحوم صدوق، و تدریس مباحث فرق و ادیان، و نقد تصوف و شیخیه، در حوزه علمیه قم و سایر شهرستان‌ها و مدرسه حضرت آیة الله گلپایگانی و مدرسه خان و فیضیه و حرم مطهر و مدرسه آیة الله لنگرودی می‌باشد. برخی کرسی‌های نظریه‌پردازی و جلسات بحث و گفتگو و مناظره با ارباب برخی مکاتب و اساتید مختلف نیز داشته‌ام.

استاد حسن میلانی در هیچ گفتگو و سمیناری شرکت نکرده اند.
استاد حسن میلانی در هیچ دوره ای شرکت نکرده اند.
کتابی از استاد حسن میلانی یافت نشد.
استاد حسن میلانی در هیچ همایشی شرکت نکرده اند.
استاد حسن میلانی هیچ پستی منتشر نکرده اند.